تهران خاموش شد الله اکبر …. الله اکبر

با اینکه صدا و سیما اخبار را دقایقی‌ دیر تر پخش کرد (همین یعنی‌ پیروزی)

در چند منطقهٔ در تهران به طور یقین برق قطع شده است.

اطلاعات تکمیلی به تدریج همین جا اضافه میشود.

مناطق که من اطلاع پیدا کردم:

شهرک غرب (حداقل در قسمت وسعی از آن)،

آریا شهر (صادقیه و اتوبان اشرفی اصفهانی)،

تهران پارس،

بسیاری از معابر و اتوبانها،

قسمتهای غربی اتوبان نواب صفوی (منطقهٔ ۱۰ تهران)،

قسمتی‌ از منطقهٔ ۳ شهرداری تهران

برق قسمت‌های زیادی از گیشا حدود ساعت ۱۱ شب رفت

.

اولین و بدیهی‌‌ترین نتیجه گیری میتواند این باشد که این طرح شدنی است. با اطلاع رسانی قوی تر و مخصوصاً الان با امید به گرفتن نتیجه، می‌توان روی این طرح حساب باز کرد.

پاورقی:

۱. میتوانید در بخش نظرات اطلاعات بیشتری ببینید.

۲. بخش نظرات این لینک در بالاترین را اینجا ببینید.

۳. ممکن است خیلی‌‌ها به تیتر انتخاب شده ایراد بگیرند چون در خیلی‌ از مناطق تهران برق قطع شد و البته مناطق زیادی هم قطع نشد اما انتخاب این تیتر احساسی‌ بی‌ دلیل نبوده است فقط در ذهن این موقعیت را تصور کنید : من همان زمان از طریق اینترنت با تهران در ارتباط بودم و در مورد توان مصرفی وسایل برقی به کار افتاده صحبت میکردیم که ناگهان ارتباط قطع شد مطمئن نبودم که برق رفته است یا نه اما وقتی‌ با موبایل دوباره تماس گرفتم و از بالکن فقط صدای الله اکبر مردم هیجان زده را می‌شنیدم چه تیتری باید انتخاب می‌کردم !

Bookmark and Share

Advertisements

39 پاسخ

 1. مثلا کجا برق قطع شد؟
  سعادت آباد که خبری نیست.

 2. در منطقه ی خ آیت الله کاشانی برق شهرک فرهنگیان قطع شده است.
  قسمت هایی از بلوار فردوس هم همین وضع را دارد…

  • همایون جان اگر قرار تجمعی باشه باید اطلاع رسانی باشه , من رفته بودم اون سر تهران تازه یکی زنگ زده میگه انقلاب شلوغه , هیچکی هفت تیر را نمی دونست. در ضمن الان 2 هفته است که مردم رو این برق برنامه ریزی کرده بودند, مسئله اینه که کوچیک و بزرگ بدون ترسیدن بتونن به جنبش بپیوند اند. درد و بلای شما تو سر ما که امروز کتک خوردی.

 3. تهران پارس امروز از ساعت 11 تا 2.5 قطع بود….ولی ساعت 9 قطعی نداشتیم

 4. باید یه فکری به حال ساعت بکنیم خصوصا بر حسب ثانیه مثلا سایتی که به طور مداوم (مثلا به صورت فلش و عقربه ای) ساعت رو بشه باهاش تنظیم کرد من یه دقیقه و خورده ای دیر زدم

 5. کرج برق منطقه مهر ویلا هم قطع شد

 6. يه قسمتي از تهران ويلا که خونه ما هست هم قطع بود. کرج هم شنيدم ققطع بوده يه کرجي تلفني گفت

 7. marg bar dictator

 8. تو گرگان هم این اتفاق افتاد ، شبکه استانی شروع کرد به تبلیغ و همینکه تبلیغ تموم شد دیدم اخبار شروع شده حدود یکی دو دقیقه از شروع اخبار میگذشت یعنی اون زنگ معروف اول اخبار پخش نشد ، در یه شرایط عادی باید ناظر پخش اون ساعت صدا و سیمای گلستان به خاط این سوتی جریمه بشه ، اما چون تو اکثراستانها این اتفاق افتاده معلوم میشه نقشه بوده ،

 9. من خانه مان بالای شهر و تو ارتفاع هست
  قبل ساعت 9 و بعدش تغییر محسوسی ندیدم

 10. فوری پیشنهاد می شود که با این پیروزی دفعه بعد قرار بر این باشد که وقتی اخبار گوی شبکه اول امد اتو ها را توی برق بزنند در اینصورت یا باید نیاید و یا ابرویشان برود این را در لینک لطفا بگذارید

 11. اینکار رو نکنید … بی کولر از گرما خفه میشم … این کارها حالت باخت – باخت داره

 12. قسمتی از فرديس کرج هم قطع شد

 13. من که همه وسایل پر مصرف رو به برق زدم کولر رو رو درجه زیار گذاشتم و کنتر رو قطع کردم و با رادیوی موبایلم متوجه ساعت 9 شدم و کنتر خونه رو روشن کردم! فکر میکنم اگه همه این کارو بکنن و کارخونه جات هم به جنبش بپیوندن حتماً عملی میشه

 14. ما منطقه فرمانیه و میدان چیذر برقمون رأس 9 پرید کلی به جنبش سبز و خودمون تبریک گفتم

 15. باغ فیض سر اخبار برق رفت – جنت آباد هم نه و بیست دقیقه

 16. daste hamegi dard nakone, man khabar daram ke bakhshe bozorgi az Tehranpars bargha ghat bod wa hamintor seyed khandan wa Pasdaran

 17. برق مهرشهر کرج هم رفت

 18. روش درستش اينه كه اول ساعت مثلا موبايل رو با ساعت تلتكس شبكه 3 ميزان مي كنيم. سپس تمام وسالل برقي را آماده مي كنيم. چهار دقيقه قبل از ساعت 9 فيوز برق را بالا مي زنيم و آنگاه سر ساعت 9 فيوز را پايين مي آوريم.
  حداقل خوبي اين كار اينه كه هماهنگ و منسجم مي شويم.

 19. sabz bashid

 20. آره…دلتون خوش باشه…ما تو هفت تیر فحش و کتک خوردیم…شما دلتونو به اتو خوش کردین و از برنامه امروز بیخبر …چقدر ساده می توونن دل ما رو به یه چیز کشکی خوش کنن و از مسیر اصلی منحرف کنن…تو بالاترین اگه یک لینک برای تظاهرات 30 تیر بود،100 لینک با امتیاز بالا( !!! )برای عملیات برقی بود….ما امروز تنها بودیم.اونقدر کم بودیم که برای هر یک نفر،3 تا مامور بود….به قطع برق دلخوش باشید….

 21. مشهد تا جایی که من خبر دارم هیچ جا برق نرفت (فکر میکنم برا این بود که اخبار 1:30 min دیر شروع شد)،اما تو محله ی ما از ساعت 9 آب قطع, !!!

 22. برق قسمتي از پونك و سعادت آباد (قسمت غربي و شمالي) و قستي از آريا شهر و ونك و همچنين وليعصر قطع شد.

 23. برق قسمتي از پونك و سعادت آباد (قسمت غربي و شمالي) و قستي از آريا شهر و ونك و همچنين وليعصر قطع شد. البته نبايد تجمعات رو ناديده گرفت. همزمان با هم اتفاق بيوفته بهتره جواب ميده.

 24. برق قسمتي از پونك و سعادت آباد (قسمت غربي و شمالي) و قستي از آريا شهر و ونك و همچنين وليعصر قطع شد. البته نبايد تجمعات رو ناديده گرفت. همزمان با هم اتفاق بيوفته بهتره جواب ميده.!!

 25. salam zende bad azadi.
  barge manatege mokhtalefe oromiye ham 3 roze ke gat mishe emroz ham zohr 2 saat gat ebarg da manatege rahnemai ostad barzegar va khiyabane bakeri daneshkade.bad jori tarsidaan dorod be mardome azad maneshe iran be khosos tehranihaye aziz va bageyrat dame hamaton garm mokhlese hamaton.

 26. یک بار که همه ی ما ساعت های کامپیوترمون رو با یه سایت معتبر که ساعت داره مچ کردیم کلک کنده است. دیگه به هیچی احتیاج نداریم. باید یه منبع معتبر اعلام کنه همه با اون مچ بشیم.

 27. برق ما ساعت 23 رفت. (شمال شرقی گیشا) 2 تا خیابون پایینترمون برق داشتن البته. ولی همون کفایت میکرد تا مردم تکبیر دونشون جلا بیاد 🙂

 28. مردم مشهد!
  آيا وقت آن نرسيده تا شما هم تكاني به خود بدهيد.
  آيا فرداي آزادي شرمنده نخواهيد بود؟

 29. دوستان گرامی‌،

  من همان مهندس برق هستم که طرح جنبش برق رو ۱ ماه پیش دادم، همانطوری که در وب لاگم اشاره کردم این کار شدنی هست و من خوشحالم که اینقدر طرفدار پیدا کرده و حتا وزارت نیرو رو به حالت آماده باش قرار داد.

  من از دوستان خبر دارم که خیلی‌ از محلات در تهران و شهرستانها برق قطع شده، به همه تبریک میگم.

  مرگ بر دیکتاتور.

  دوستان این کار باید همزمان اجرا بشه، اصلا کاری به دینگ دینگ اخبار نداشته باشیم. ساعت ۹ که شد همه باید چند وسیلهٔ برقی رو هر شب به برق وصل کنند، اینطوری من به شما گارانتی‌ ۱۰۰% میدم که سیستیم برق این قاتلان ندا و سهراب میپکه. فقط ناآ امید نباشید، ناآ امیدی و ترس برادر مرگ هست. این کمترین کاری هست که می‌شه کرد.

  در وبلاگ من ۱ طرحی دادم برای فرستادن ۱ نامه به وزارت کشور که میتونید بخوانید و اگه می‌شه اونرو در بالاترین بگذارید که ببینیم کی‌ موفق تاره هست.

  اصلا مهم نیست که برق همهٔ تهران بره یا نه، کاما اینکه الان وزارت نیرو باید حسابی‌ هرشب آماده باش بده. این مهم که این قاتلان بدانند:

  نترسید نترسید ما همه با هم هستیم.

  به امید پیروزی و نجات ایران.

  دوستار همگی‌ شما،

  Elektroman

 30. به جای استفاده از اخبار ساعت نه یا چیزی مشابه، بهترین کار اینه که از همه بخوایم از چند روز قبل ساعت‌ها شون رو (ساعت مبایل، کامپیوتر، مچی، …) با یه جایی مثل اینجا:

  http://www.timeanddate.com/worldclock/city.html?n=246

  همزمان کنند

 31. این مطلب هم در مورد خاموشی جالب است. بخوانید :
  http://badhijab.wordpress.com

 32. باید برنامه ریزی کرد و هفته ای یکبار این کار را انجام داد . مردم هم به تدریج یاد میگیرند بهتر هماهنگی کنند . این فقط اولین آزمایش و اولین اقدام بود و اقدامات بعدی صد در صد گسترده تر و هماهنگتر خواهد بود . از درون شرکت برق هم حتما همراهی خواهد شد چون صد در صد طرفداران جنبش سبز آنجا هم هستند و اکثریت دارند . امیدوارم به زودی مانند خاموشیهای سال 57 شود که خود کارکنان اعتصابی برق آن را سازمان میدادند .

 33. doostan ,,, be khallaghiyat e shoma tabrik migam … in shiveye eteraz hatta agar dar bazi jahaye tehran javab nadade , vali haminke dar akhbare donya en-ekass peyda karde , khodesh yek dastavard e bozorge .

  France

 34. Dame hamatun garm.
  Good luck to all of u.
  from Millwaukee, US

 35. این کار صد در صد جواب می ده، باید هماهنگ تر شد، اطلاع رسانی رو بیشتر کرد، از همه مهم تر این که یه روز تعطیل رو برای این کار انتخاب کرد. من خودم خیلیا رو می شناسم که چون سر کار بودن نتونستن به جنبش بپیوندن.
  پولادشهر اصفهان هم، تو بعضی محله ها، ساعت 11 برق قطع شد

 36. من از یک دکترای برق شنیدم که میگفت اگر همه سر یک ساعت وصل کنند و 4 ثانیه بعد همه فیوزشون رو قطع کنند و 4 ثانیه بعد وصل کنند این نوسان ایجاد شده نیروگاه رو داغون میکنه چون نیروگاه توان جبران این نوسان رو نداره

  فقط نکته مهم اینکه همه باید دقیقا زمانبندی رو رعایت کنند

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: